[rev_slider alias=”home2″][/rev_slider]

هدف ما

هدف کلینیک نورونیو، ایجاد محیطی مبتنی بر فناوری‌های روز هوش مصنوعی در حوزه سلامت به منظور ارزیابی و پایش سلامت شناختی افراد بزرگسال است که به نحوی نگران وضعیت حافظه خود و یا ابتلا به دمانس هستند.

about us L
about us L2
home-2_section_01-01
درباره ما

افراد بزرگسالی که به نحوی نگران وضعیت حافظه خود هستند و همچنین  کسانی که بیماری زمینه‌ای مرتبطی دارند که آنها را مستعد به افت شناختی می کند، مانند بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس، تشنج، افسردگی طولانی و دیگر اختلالات مزمن روانپزشکی، سکته مغزی، ترومای مغزی و یا سابقه فامیلی ابتلا به آلزایمر دارند، نیاز به اقدامات پیشگیرانه دارند. ما با ایجاد محیطی مبتنی بر فناوری‌های روز هوش مصنوعی در حوزه سلامت، به دنبال پیشنهاد اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از اُفت شناخت این افراد و کارکرد بهینه سیستم عصبی آنان هستیم.

سوالات متداول

دمانس

کلینیک نورونیو

دمانس یا زوال مغز چیست؟

هرگاه اختلال شناختی به اندازه­ای برسد که فرد دیگر نتواند کارهای خود را به طور مستقل و بدون کمک گرفتن از دیگران انجام دهد و در نتیجه باعث شود که عملکرد وی در انجام کارهای روزمره و محل کار نسبت به گذشته افت واضح پیدا کرده باشد می­‌گوییم فرد بیمار است و دچار دمانس یا زوال مغز شده است که دیگر برگشت‌­پذیر نمی­‌باشد.

شناخت چیست؟

شناخت مجموعه­‌ای است از کارکردهای پیشرفته و عالی­ رتبه‌­ی مغزی که انسان را از غیر انسان متمایز می­کند. بواسطه توانمندی‌های شناختی است که میتوانیم فکر کنیم، یاد بگیریم، به خاطر بسپاریم، با دیگران از طریق صحبت کردن، نوشتن و خواندن ارتباط برقرار کنیم، آشپزی کنیم، رانندگی کنیم، امور مالی را انجام دهیم، قدرت قضاوت داشته باشیم، مسائل را حل کنیم، برنامه‌­ریزی کنیم، تمرکز و توجه داشته باشیم و غیره. این کارکردها در مجموع رفتار ما را تشکیل داده و به ما شخصیت می‌­بخشند.


سوالات بیشترنگران خود یا عزیزانتان هستید؟

با اپ نورونیو، با پزشکان ما در ارتباط باشید.

نوروبلاگ

آخرین مقالات را از اینجا بخوانید


7 ژوئن 2020
24

سردرد ناشی از التهاب شریان گیجگاهی در افراد سالمند

ادامه مطلب


9 ژوئن 2020
23

نقش کورتیکواستروئید در درمان سردرد میگرنی

ادامه مطلب


9 ژوئن 2020
24

علایم خطر (RED FLAG) در سردرد

ادامه مطلب